Masáže

Klasická masáž

je výborná na uvoľnenie celého tela, má liečebné i preventívne účinky.  Zlepšuje prekrvenie pokožky a  podkožia , pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly, podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z organizmu.

Reflexná masáž

Je jednou z účinných metód alternatívnej medicíny, alebo skôr doplnkovej terapie. Reflexná masáž a sa vykonáva tlakom na danú plochu , odkiaľ sa prenáša signál na príslušný orgán v tele. Účinok sa dostavuje okamžite, čo má veľký význam pri bolestiach alebo akútnych problémoch.  Masáž sa vykonáva špeciálnou technikou kde sú postupne ošetrované dosiahnuteľné reflexné zmeny nielen v koži, ale tiež v podkoží, na obaloch svalov, vo svaloch, eventuálne aj na perioste (okostici) niektorých kostných plôch.

Lymfodrenážna masáž

je šetrná masážna metóda ,  ktorej hlavným cieľom je odplavenie a aktívne odvedenie splodín metabolizmu z miestnych tkanív. Masážna technika je veľmi jemná, pomalá, s malým tlakom, pretože lymfatický systém je uložený tesne pod povrchom tela.  Aplikuje sa  ako prevencia pred preťažením, celulitídou, opuchmi a pred ochorením . Je vhodná aj pre tých , ktorí majú kŕčové žily .

Masáž lávovými kameňmi

patrí medzi najpríjemnejšíe masáže. Kombinácia tepla, dotykov nahriatych lávových kameňov a vôňe oleja pôsobí blahodárne a ukludňujúco. Teplo a jeho energia zlepšuje prenos kyslíka, stimuluje a detoxikuje organizmus, okysličuje tkanivá a má pozitívny efekt na krvný a lymfatický systém.  Aktívne podporuje  prekrvenie kapilár, urýchľujú látkovú výmenu. Svaly sú mimoriadne hĺbkovo uvoľnené.

Medová detoxikačná masáž

využíva očistné a revitalizujúce účinky medu.Vďaka detoxikačným účinkom medu a  masérskym hmatom dochádza k odstraňovaniu usadenín a jedov z telesných tkanív. Medom sa natiera chrbát , na ktorý pôsobí liečivá sila medu priamo cez pokožku a dostáva sa do krvi. Špeciálnymi pohybmi rúk  maséra sa  vysávajú staré toxíny a usadeniny hlavne z lymfatického systému, dokonca aj z kĺbov. Miesta, na ktorých sa po krátkom čase vytvorí belavá žuvačkovitá hmota, boli zanesené najviac. Takýmto spôsobom sa očisťujú aj vnútorné orgány.

Aromatická wellness masáž

je veľmi príjemná masáž , v ktorej sa spája blahodárny účinok  masáže s aromaterapiou .Aromatické silice prenikajú počas masáže cez pokožku do organizmu a napomáhajú uvoľneniu a odstráneniu potiaži. Priaznivo ovplyvňuje krvný obeh, nervový systém a trávenie, harmonizuje psychiku a telesné funkcie. Masáž je vhodná pri únave a prepracovaní.

Športová masáž

je vhodná pre ľudí s vyššou fyzickou námahou, dynamickejším životným štýlom a športovcov. Masáž je veľmi účinná či už lokálne alebo celkovo. Umožňuje nepomerne rýchlejší spôsob zotavenia unavených svalov ako pomocou iných relaxačných metód. Pomocou masáže sa dá upravovať celkové vegetatívne ladenie organizmu, zlepšovať prekrvenie organizmu a stimulovať nervovú sústavu.

Škoricový zábal

Slúži na rozohriatie svalstva pred masážou. Dochádza tým k dokonalému prekrveniu a zrýchleniu lymfatického obehu . Používa sa aj v boji proti celulitíde zábalmi nôh u žien a podporuje prekrvenie hlbšie uložených tkanív pred športovými výkonmi a náročnou fyzickou prácou